/Files/images/0-02-05-0c163b398f38fed23c99229df94432ff8e9786f67a864c1f1233a4b9903540cf_a90fcb4.jpg

Душа летить в дитинство,

як у вирій, бо їй на світі тепло тільки там.

Л.Костенко

Пістинь

Серед мальовничої природи Прикарпаття, в середній течії однієї із приток Прута, що бере початок з-під Говерли і несе свої чисті води до Дунаю, розкинулось по обидвох її розлогих берегах село Пістинь.

Нерозривно зв’язане наше село із постаттями художньої літератури, які змальовували красу маленького містечка Магдебурського права у своїх творах - Василем Стефаником, Наталею Кобринською (Юзаркевич), Михайлом Павликом, Іриною Вільде, Іваном Годованським, уродженцем Пістиня Василем Костинюком, який у вірші «З ГУЦУЛЬЩИНИ» писав

У нас є віра й сильна воля

Прогнать темряву з наших гір,

Щоб завитала краща доля,

Щоб клич лунав від гір до гір.

По тихій покрученій вулиці, посеред села, що оповите вічнозеленими лісами, стоїть СІЛЬСЬКИЙ ХРАМ НАУКИ, який гордиться своїми вчителями, учнями, випускниками.

Коли свічки запалюють каштани,

А травень їх несе назустріч літу,-

Шкільний дзвінок прощальну грає ноту

І кличе всіх в життя іти по світу.

Щоб відшукать свою стежину долі,

Яка б до мрії всіх нас привела.

Тож поклонімось, дякуючи школі,

Цій «Alma mater», що на ноги нас звела.

Стефанія Біла.

Школа

В цьому навчальному році працює в школі працює 50 вчителів, котрі щоденно передають свої знання, тепло свого серця 504 учням. Наше завдання – підготувати учнів до життя, тому проблемним питанням школи є

«Формування життєвих компетенцій школяра у рамках освітнього простору».

Історія школи

Школа міста Пістинь заснована в 1794 році. В той час місто мало Магдебурське право. Станом на 1864 рік в школі навчалося 96 дітей із 479 дітей шкільного віку. У 1884 році школа була вже двокласною, а у 1898 році шкільна рада перейменувала її на чотирикласну школу. Муровану школу побудовано в 80-90 роках 19 століття. Навчання в школі велося польською мовою, лише окремі уроки читання – українською. Перший випуск 10-го класу зареєстрований 25 червня 1951 року.

Детальнішу історію школи можна почерпати з книжок «Віхи історії» та «Школа та моя сім я».

Структура школи

Структура школи складається із 5-ти навчальних корпусів в яких розміщено 23 класні кімнати, 5 навчальних кабінетів, 2 ігрові кімнати та 10 приміщень для обслуговування учасників навчально-виховного процесу.

В школі є спортивна площадка, спортивний майданчик із штучним покриттям, дитячий ігровий майданчик, а також цього року відкрили тренажерний спортивний майданчик.

Діти та вчителі школи, які проживають на віддалі більше 3 км від школи щоденно підвозяться шкільним автобусом за рахунок бюджетних коштів.

В школі діти мають змогу займатися в обладнаних предметних кабінетах: фізики, хімії, обслуговуючої праці та двох кабінетах інформатики. В школі є 28 комп ютерів.

Учні школи мають змогу отримувати знання в шкільній бібліотеці з читальним залом на 30 чоловік, а також отримувати кваліфіковону медичну допомогу від медичного працівника школи, яка тісно співпрацює з Косівською ЦРЛ.

Всі наявні комп’ютери в школі підключені до мережі інтернет, працює Wi-Fi. За для посилення внутрішнього контролю за безпекою учасників навчально-виховного процесу в школі ведеться відеоспостереження із 4 відеокамер.

В школі працює шкільній їдальні на 56 посадочних місць, приватним підприємцем якої є Тодорак О.Ю.

На 2-му поверсі центрального корпусу розміщена каплиця Кирила та Мефодія, яка допомагає в роботі соціально-психологічній службі школи.

Школярі мають змогу у позаурочний час відвідувати гуртки радіотехнічного, естетичного, військово-патріотичного, спортивного напрямків.

Школа тісно співпрацює з Кутським лісництвом, при школі завдяки спонсорської допомоги директора Кутського лісництва А.Ониськіва, лісничого П.Пліхтяка відкритий розсадник, в якому мають змогу займатися, заробляти гроші учасники шкільного лісівництва.

Більш детальну інформацію про наші справи можна дізнатися на сайті школи, котрий щоденно оновлюється інформацією – www. pistynska-zoch.in.ua.

Програма розвитку школи «Мрії сьогодні – реальність завтра!»

Батькам потрібно, щоб школа:

- забезпечила можливість отримання якісної освіти;

- зберегла та зміцнила здоров я дітей:

Учням потрібно, щоб у школі:

- було цікаво вчитися;

- були в наявності комфортні умови для успішної навчальної діяльності, спілкування, самореалізації;

У зв’язку з цим, актуальним завданням педагогічного колективу є формування життєвих компетенцій учнів в рамках нормативно-правової бази програми розвитку школи «Мрії сьогодні – реальність завтра!»

Кiлькiсть переглядiв: 940